Publikace

Když se rodiče a prarodiče nedomluví…

3 příběhy....Článek uveřejněn v časopise Můžeš, 2011

Ája se narodila předčasně, už v 6tém měsíci a bylo to vše o fous. Matka musela ještě nějaký čas zůstat v nemocnici a Ája podstoupila několik operací. Oba dva rodiče to natolik zasáhlo, že najednou zjistili, že spolu nemohou žít, nedokáží se (...více)

Hraniční porucha osobnosti

Vznik poruchy, průběh a možnosti jejího překonání, Heinz-Peter Rohr, Portál, 2002, Konfrontace, 2003

Musím říci, pohádka je to pěkná, ale v průběhu čtení jsem si často kladla otázku, jak zrovna tento příběh souvisí s hraniční poruchou osobnosti. Jistě, vidíme napůl člověka, napůl ježka, napůl citlivého muže, napůl zvíře, stejně tak jako k této poruše patří štěpení světa na černou a bílou polovinu. Nicméně (...více)

Sloužila jsem v Anglii

Článek uveřejněn v internetovém časopise Pečuj doma, 2012

       „Hello, how are You today?“ Touto větou se začínalo vždy, když jsem vešla do domu klienta, kterého jsem ošetřovala. Tuhle větu jsem řekla každý den asi tak osmkrát, někdy desetkrát. Angličané jsou velmi slušní, polite, jak se tam říká. Nikdy jsem neslyšela hrubého slova, či odmítnutí face to face, ale někdy se (...více)

InterviewRozhovor

Rozhovor s psycholožkou, která svého času pracovala ve věznici, Pečuj doma, 2012

Přinášíme Vám rozhovor s psycholožkou, která svého času pracovala ve věznici. Nejmenujeme ji, nechce, říká totiž často věci, které vyznívají jako kritika poměrů ve vězeňství – to ale není smyslem tohoto článku, ani cílem jejích slov. Takovýto článek by si vyžadoval mnohem hlubší ponor do problematiky. Přesto si však, z jejích postřehů, můžeme učinit obrázek o životě a poměrech tam, kde se patrně, nikdo z nás nechce nalézt (...více)

EducationMentorovat znamená provázet

Asi jsme každý v životě zažili chvíli, kdy jsme si řekli: „tak teď by se mi hodil nějaký kamarád, potřeboval bych se s někým poradit nebo si aspoň popovídat". Možná máte takového přítele, blízkého člověka, který si na vás udělá čas a vyslechne, možná i dobře poradí…

Jaké možnosti mají děti nebo dospívající, kteří mají trápení, pronásleduje je pocit samoty nebo nesou tajemství, se kterým se nemohou jen tak někomu svěřit (...více)