Jezírko růží

Představ si, že jsi v zahradě plné růží. Vidíš je i cítíš jejich vůni. Nadechni se zhluboka a užívej si tu krásnou vůni. Vyber si jednu růži, takovou, která se ti hodí pro dnešní den. Bílá, růžová, oranžová, žlutá….jakoukoli si vybereš, bude to ta pravá.

/Pauza/

Nyní si lehni na nějaké příjemné, pohodlné místo. U tvých nohou je jezírko, má takovou barvu, jakou má tvá růže. Dnes ti barva tvé růže, přináší energii lásky. Dovol jí, aby obklopila tvé nohy – tvé prsty, klenbu, paty, kotníky. Tato barva se může vlít do tvých nohou, jemně a klidně, do kostí, svalů, nervů, tkání a buněk. Nechej své nohy úplně se odevzdat této jemné energii.

/Pauza/

Nyní tvá barva pomalu postupuje nahoru do tvých nohou, obklopuje tvá lýtka, kolena a stehna. Nech své lýtkové svalstvo relaxovat v této barvě, nechej jí prostoupit svá kolena a ucítit jak se regenerují, nechej svá stehna ucítit tuto jemnou a laskavou energii tepla. Nyní jsi od svých prstů na nohách až po stehna uvolněný a celá tato část tvého těla cítí milující a něžnou energii.

/Pauza/

Tato energie jde dál nahoru ke tvým hýždím. Tvé hýžďové svalstvo se pomalu uvolňuje v záři tvé růže. Něžná energie se šíří dál do tvého břicha, tvá střeva se uvolňují, tvůj podbříšek a všechny vnitřní orgány se pomalu plní touto vůní a poklidnou silou. Všechny tvé vnitřní orgány se mohou regenerovat a ozdravovat díky této milující energii. Naplň celé bříško svou růží.

/Pauza/

Nyní je na řadě tvůj žaludek. Celý den velmi pracuje, tráví vše, co sníš, a vypořádává se s rozvířenými emocemi. On velmi potřebuje tento lék z tvé růže. Cítíš teplo a potěšení s léčivou energií, která e vlévá dovnitř.

/Pauza/

Nyní pojďme dolů ke tvé kostrči. Pomalu a důkladně obratel po obratli vyplň každý kloub svou růží, dovol každému obratli ve tvé páteři se zotavit a posílit. Všechny svaly podél páteře se uvolňují a každý pár míšních nervů se zklidňuje. Nyní se dostáváme pomalu k oblasti krční páteře a temeni tvé hlavy. Představ si celou svou páteř šťastnou a zářící ve světle tvé růže.

/Pauza/

Nyní pomalu přejdeme k ramenům. Energie tvé květiny jemně masíruje tvé trapézy, ramena a paže. Svaly se uvolňují, cítíš, jak se vytrácí všechno napětí. Tvá růže tě jemně masíruje, hladí a uvolňuje.

/Pauza/

Energie dále stéká k loktům, k zápěstí a prstům. Cítíš příjemné teplo a uvolnění.

/Pauza/

Nyní se s tvou květinou zastavíme u krku. Dovol růži prohníst tvůj krk, napravit nerovnováhu a uvolnit všechno napětí, které tam leží. Pokračuj nahoru, růže prochází temenem a celou hlavou. Pusť jí dovnitř. Díky ní se začínají uvolňovat všechny kraniosakrální nervy a celý mozek je naplněn zklidňující energií, celá hlava se uvolňuje a cítí se svěží.

/Pauza/

Barva růže nyní pokračuje dolů k obličeji. Naplňuje celou tvář, vyhlazuje vrásky a rýhy. Představ si okvětní lísky položené na tvých víčkách. Můžeš cítit, jak tvé oči pod nimi relaxují. Nikdo se nedívá. Uvolni bradu, jazyk, nechej je volně spadnout svou přirozenou vahou a můžeš vnímat jak barva tvé květiny vstupuje dovnitř. Tvá hlava se cítí klidná, vyjasněná a osvěžená.

/Pauza/

A teď tvé plíce, je velmi důležité je uvolnit. S každým hlubokým nádechem jsou vyplňovány tvou růží. S každým výdechem růže odnáší pryč všechny nečistoty, smog nebo tenzi. Tvůj dech je teplý a plný.

/Pauza/

Nakonec tato milující energie dorazí do svého skutečného cíle, do tvého srdce. Představ si jak růže bije ve tvém srdci. A odtud se jemně rozlévá její tlukot do celého tvého těla. Jsi ponořen v lásce, něze a péči.

/Pauza/

Nyní se znovu podívej do svého celého těla. Je stále uvolněné? Pokud někde cítíš napětí, pošli tam znovu svou růži a nechej skrze ni celou tuto oblast uvolnit. Dovolil jsi univerzu ti pomoci dosáhnout tohoto krásného klidného prostoru. Milující energie, energie růže tu pro tebe zůstane vždy, když budeš potřebovat a požádáš o ni. Pár minut jen pozoruj tento průtok energie, užij si svůj klid.

/Pauza/

Pomaličku a velmi jemně se začni navracet zpět z této hluboké relaxace. Uvědom si své ruce, zahýbej prsty, sevři je na chvilku v dlaň. Jemně protáhni své ruce a nohy a pomalu se posaď. Uvědom si, kde sedíš, své nohy na zemi a pomalu můžeš otevřít oči a být připraven vstoupit do svého všedního každodenního života.

plně souhlasímsouhlasímnesouhlasímplně nesouhlasím
Je relaxace přínosná
Je popis srozumitelný
Zajímá vás téma relaxace